تکنولوژی

اپل به خارج کردن خطوط تولید از چین سرعت می‌بخشد: تولید آیفون ۱۲ در هند!

اپل در چین یا هند!

اپل پایگاه تولید محصولات خود را از چین به کشورهای دیگری همچون هند و ویتنام گسترش می‌دهد. برای نخستین بار تولید آیپد اپل در ویتنام به بیشترین حجم خود خواهد رسید و هند نیز به دومین پایگاه تولید محصولات اپل تبدیل می‌شود. با وجودی که انتظار می‌رود تنش‌های بین آمریکا و چین با آمدن جو بایدن تاحدی فروکش کند،‌ اما به گزارش وب‌سایت (Nikkei Asia) اپل تصمیم گرفته محصولات متنوعی را در کارخانه‌های دیگری غیر از چین یعنی در هند و ویتنام تولید و به بازار عرضه کند. براساس اعلام منابع آگاه، تولید آیپد اواسط سال جاری میلادی در ویتنام آغاز می‌شود. با این حساب، این نخستین باری است که اپل به عنوان بزرگترین تولید کننده تبلت در جهان، حجم قابل توجهی از دستگاه‌های خود را در خارج از چین تولید می‌کند.

همچنین اپل قصد دارد تولید آیفون را در هند افزایش دهد و در واقع هند به دومین پایگاه بزرگ تولید آیفون اپل تبدیل می‌شود. و البته پیشرفت خیلی خوب اقتصادی، این شرکت تصمیم گرفته تولید آیفون‌ ۱۲ ۵G را به عنوان جدیدترین پرچمدار خود در شبه قاره هند به زودی آغاز کند. منابع آگاه اضافه کردند که اپل تصمیم گرفته ظرفیت تولید اسپیکرهای هوشمند، هدفون و سیستم‌های کامپیوتری خود را در جنوب شرقی آسیا افزایش دهد. اپل به زنجیره تامین اعلام کرده که قصد دارد ظرفیت تولید جدیدترین هوم پاد مینی را افزایش دهد. از سال گذشته اسپیکرهای اقتصادی اپل در ویتنام تولید می‌شوند. منابع آگاه می‌گویند اپل تولید برخی محصولات خود از جمله ایرپاد را نیز افزایش داده است. این در حالی است که تولید برخی دیگر از محصولات اپل از جمله مک مینی رومیزی اپل به مالزی منتقل شده است. یکی دیگر از منابع آگاه می‌گوید این شرکت قرار است امسال بخشی از تولید مک بوک را نیز به ویتنام منتقل کند. تأمین کنندگان اپل نیز در تلاش هستند تا بتوانند خواسته مشتری خود را برآورده کنند. یکی از تامین کنندگان اصلی اپل به نام فاکسکان، برای افزایش ظرفیت تولید خود، اواخر سال گذشته ۲۷۰ میلیون دلار برای راه اندازی یک شرکت تابعه در ویتنام سرمایه گذاری کرد. همچنین به گفته منابع آگاه Luxshare Precision Industry، یکی از کارخانه‌های جدید مونتاژ آیفون که تامین کننده اصلی ایرپاد اپل است، در حال افزایش ظرفیت خود در شمال ویتنام برای تولید هوم پاد مینی است. همچنین اپل قصد دارد تولید آیفون را در هند افزایش دهد و در واقع هند به دومین پایگاه بزرگ تولید آیفون اپل تبدیل می‌شود. این شرکت تصمیم گرفته تولید آیفون‌ ۱۲ ۵G را به عنوان جدیدترین پرچمدار خود در شبه قاره هند به زودی آغاز کند.

 

منابع آگاه اضافه کردند که اپل تصمیم گرفته ظرفیت تولید اسپیکرهای هوشمند، هدفون و سیستم‌های کامپیوتری خود را در جنوب شرقی آسیا افزایش دهد. اپل به زنجیره تامین اعلام کرده که قصد دارد ظرفیت تولید جدیدترین هوم پاد مینی را افزایش دهد. از سال گذشته اسپیکرهای اقتصادی اپل در ویتنام تولید می‌شوند. منابع آگاه می‌گویند اپل تولید برخی محصولات خود از جمله ایرپاد را نیز افزایش داده است. این در حالی است که تولید برخی دیگر از محصولات اپل از جمله مک مینی رومیزی اپل به مالزی منتقل شده است. یکی دیگر از منابع آگاه می‌گوید این شرکت قرار است امسال بخشی از تولید مک بوک را نیز به ویتنام منتقل کند. تأمین کنندگان اپل نیز در تلاش هستند تا بتوانند خواسته مشتری خود را برآورده کنند. یکی از تامین کنندگان اصلی اپل به نام فاکسکان، برای افزایش ظرفیت تولید خود، اواخر سال گذشته ۲۷۰ میلیون دلار برای راه اندازی یک شرکت تابعه در ویتنام سرمایه گذاری کرد. همچنین به گفته منابع آگاه Luxshare Precision Industry، یکی از کارخانه‌های جدید مونتاژ آیفون که تامین کننده اصلی ایرپاد اپل است، در حال افزایش ظرفیت خود در شمال ویتنام برای تولید هوم پاد مینی است.

دیدگاهتان را بنویسید