تکنولوژی

تنظیم بازار موبایل!

رییس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار در انجمن واردکنندگان خبر از ارزان شدن قیمت موبایل و رسیدن به ارزان‌ترین نرخ خود در ۶ ماه گذشته در بازار ایران داد.

«رضا قربانی» در گفتگوی با اعلام اینکه کالاهای خریداری شده توسط انجمن واردکنندگان با ارز تخصیص داده شده ۲۶ هزار تومانی از دولت بالاخره به بازار تزریق شده است می‌گوید که حالا می‌توان ادعا کرد نرخ موبایل به ارزان‌ترین حالت خود طی شش ماه گذشته در بازار کشور رسیده است. او روزهای آینده را بهترین فرصت برای خریدن موبایل با قیمتی مناسب می‌داند و باور دارد که خریداران می‌توانند در شرایط کنونی با قیمت مناسبی موبایل بخرند.

بازار موبایل

قربانی در همین رابطه گفت که موبایل بین ۱۵ تا ۲۰ درصد نسبت به روزهای گذشته ارزان شده است: «این ارزانی در گوشی‌های پرچمدار که قیمت چند ده میلیون تومانی بسیار بیشتر هم به چشم می‌آید ولی خوشبختانه باید بگویم شامل تمام گوشی‌ها اعم از اقتصادی و پرچمدار شده و باعث شده که گوشی‌های میان رده نیز خوش‌قیمت‌تر شوند و مردم بتوانند خریدهای مقرون به صرفه‌تری را در زمینه بازار موبایل تجربه کنند.»

قربانی با اشاره به چند مدل گوشی پرفروش و محبوب در بازار و تفاوت قیمت آنها با نرخ هفته گذشته‌شان، به دیجیاتو می‌گوید که فروشگاه‌های اینترنتی نیز قیمت‌های جدید را ارائه داده‌اند و هم‌اکنون هم بازار فیزیکی و هم بازار اینترنتی موبایل به سمت کاهش قیمت‌ها حرکت کرده است.

به گفته قربانی گوشی‌های گران‌قیمت‌تری نظیر مدل‌های جدید اپل نیز با کاهش شدید قیمت‌ها مواجه شدند.

با این اوصاف و با توجه به نا به سامانی های اخیر در بازار موبایل اکنون قیمت موبایل به ثبات خوبی رسیده است برای مثال قیمت گوشی های پرفروش چند ماه اخیر دستخوش تغییر شده اند. برای مثال نمودار قیمتی سامسونگ گلکسی ۱۲۸/۶-A51 در یک ماه اخیر: نمایان گر افت قیمت این میانرده میباشد.

 

نمودار قیمتی Not 9s -128/6

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید