تکنولوژی

مقایسه Poco X3، سامسونگ گلکسی A71، شیائومی Note 9 Pro+ فیلم مقایسه

تصویر شاخص مقایسه سا تا از بهترین میان رده های بازار

 

مقایسه Poco X3 ، سامسونگ گلکسی A71

سلام خدمت شما دوستان رُهام تل، امروز در خدمت شما هستیم با یک مقایسه ی بسیار جذاب دیگر، مقایسه ی سه تا از بهترین میان رده های بازار به نام های شیائومی پوکوی x3، سامسونگ گلکسی A71، گوشی شیائومی نوت ۹ پرو ، که آوازه هر کدام از این گوشی های موبایل به تنهایی در بازار پیچیده است؛ اما ما اینجا در رُهام تل، همیشه دوست داشته ایم که به مقایسه گوشی ها بپردازیم و بدانیم که از میان این همه گوشی های متنوع بازار کدام یک بهترین انتخاب خواهد بود. پس بدون معطلی به سراغ مقایسه سه گوشی که امکانات فوق العاده ای را در اختیار کاربران خود قرار می دهند اما قیمتی معقول دارند، یعنی گوشی های سامسونگ گلکسی A71، شیائومی Note 9 pro و گوشی تازه معرفی شده و به بازار راه یافته Poco X3، خواهیم رفت. با ما در بخش اول با رهام تل در مقایسه سامسونگ a71 با پوکو ایکس ۳ همراه باشید.

همه ما میدانیم که برای پسند ظاهر یک گوشی بیش از هر چیز دیگری ، سلیقه کاربر دخیل است ، اما کمی اطلاعات برای مقایسه سلیقه ای بد نیست. گوشی سامسونگ گلکسی A71 و گوشی Poco X3، هر دو گوشی از ظاهر خوبی برخوردارند و حس یگ گوشی زیبا را به کاربران خود القا خواهند کرد اما گوشی Poco X3 ، طراحی فانتزی تری دارد اما طراحی ظاهری سامسونگ گلکسی A71، ساده تر است و برای افرادی که به طراحی های ساده تر روی خوش نشان می دهند، ایده آل تر است. در فیلم مقایسه سامسونگ a71 با پوکو x3 میتوانید، در کم ترین زمان تفاوت و برتری ها را پیدا کنید.

 

مقایسه بدنه و کیفیت ساخت

در بخش مقایسه کیفیت ساخت گلکسی a71 با پوکو m3 متریال استفاده شده در هر دو بدنه گوشی های شیائومی پوکو x3 و سامسونگ گلکسی a71، در پنل جلویی شیشه های شرکت معروف گوریلا گلس است، در پنل پشتی نیز این دو گوشی از پلاستیک استفاده کرده اند اما تنها تفاوت گوشی Poco X3 و گوشی سامسونگ A71 در متریال استفاده شده در بدنه ، فریم دور است که در نماینده شیائومی ، از آلومینیم استفاده شده است اما در نماینده سامسونگ از پلاستیک استفاده شده است. برجستگی های استفاده شده در گوشی Poco X3 زیبایی خاصی را به این گوشی اضافه می کند. پس می توانی م در این بخش به راحتی برگ برنده را به دست گوشی پوکو x3 بدهیم ، چرا که متریالی بسیار با کیفیت تر در خلق بدنه گوشی خود بهره برده است.

اما نکته عجیب در این بخش، وزن دو گوشی است؛ چرا که گوشی Poco X3، وزنی معادل با ۲۱۵ گرم دارد اما سامسونگ گلکسی A71، وزنی برابر با ۱۷۹ گرم دارد؛ این اعداد به این معناست که شاید در استفاده طولانی مدت از  گوشی شیائومی Poco X3، کمی دست شما را خسته کند، اما این اتقاق برای کاربران گوشی سامسونگ گلکسی A71، احتمال کمتری برای رخ دادن دارد.

در بخش پنل جلویی، هم گوشی Poco X3 و گوشی سامسونگ گلکسی A71، صفحه یک دستی دارند که فقط ناچ حفره ای دوربین سلفی در اولین نگاه، توجه شما را جلب خواهد کرد؛

در پنل پشتی نیز، ست آپ دوربین های سامسونگ گلکسی A71، در گوشه بالایی جا خوش کرده اند، در حالی ست آپ دوربین های گوشی Poco X3، یک ست آپ دایره ای شکل است که در بالای پنل پشتی قرار گرفته است و در اولین نگاه شما را به یاد فیلم های علمی تخیلی خواهد انداخت؛ در بخش قبلی گفتیم که این گوشی طراحی فانتزی تری دارد؛ شاید این ست آپ دوربین نیز تاییدی بر همین نکته باشد.

 

بدنه های دو گوشی شیائومی پوکو X3 و سامسونگ گلکسی A71

 

مقایسه صفحه نمایش

در بخش مقایسه صفحه نمایش گوشی Poco X3، از یک صفحه نمایش ۶.۶۷ اینچی بهره می برد که با نسبت صفحه نمایش به بدنه تقریبی ۸۴.۶ درصدی ، ۳۹۵ پیکسل را در هر اینچ صحفه نمایش خود جای داده است؛ در آن سوی میدان اما سامسونگ گلکسی A71، از یک صحفه نمایش ۶.۷ اینچی بهره می برد که با نسبت صفحه نمایش به بدنه تقریبی ۸۷.۲ درصدی، ۳۹۳ پیکسل را در هر اینچ خود جای داده است؛ اعداد خود به اندازه کافی نشان دهنده این هستند که گوشی سامسونگ گلکسی A71، در این بخش عملکرد بهتری ارائه داده است چرا که با صفحه نمایش کمی بزرگ و نسبت بهتر صفحه نمایش به بدنه ، تجربه کاربری بهتری برای کاربر به ارمغان خواهد آورد.

صفحه نمایش های شیائومی پوکو X3 و سامسونگ گلکسی A71 در برابر یک دیگر

 

مقایسه Poco X3 و سامسونگ گلکسی A71 در سخت افزار

دو گوشی Poco X3 و سامسونگ گلکسی A71، هر دو در این بخش حرف های زیادی برای گفتن دارند؛ از یک طرف گوشی Poco X3 با بهره برداری از چیپ ست های شرکت آمریکایی کوالکام مدل Snapdragon 732G که هشت هسته ای بوده و دو هسته ۲.۳ گیگاهرتزی برای پردازش های سنگین و ۶ هسته ۱.۸ گیگاهرتزی برای پردازش های عادی و روزمره، آماده خدمت رسانی به کاربرانش است. اما سامسونگ گلکسی A71، دست و پا بسته نیست ، چرا که این گوشی نیز از چیپ ست شرکت آمریکایی کوالکام  مدل Snapdragon 730 بهره می برد که هشت هسته دارد و از این هشت هسته، ۲ هسته ۲.۲ گیگاهرتزی برای پردازش های سنگین مانند بازی و فیلم دیدن در نظر گرفته شده است و ۶ هسته ۱.۸ گیگاهرتزی باقی مانده نیز برای پردازش های عادی کافی به نظر می رسد. اما همه این اعداد تا زمانی که در ورطه عمل به آزمایش گذاشته نشوند، تعیین کننده چیز خاصی در این زمینه نیستند. برای همین تست های معروف دنیا در این زمینه شک شما را در این زمینه برطرف خواهد کرد. تصویر زیر گویای همه چیز است؛ اما کم کم داشتیم از یاد می بردیم که گوشی شیائومی Poco X3، با هر حافظه داخلی، مقدار ۶ گیگابایت رم را برای کاربران خود به ارمغان می آورد اما سامسونگ گلکسی A71، در تمامی مدل ها از ۸ گیگابایت رم بهره می برد. اما حتی با بهره گیری از رم بهتر توسط نماینده سامسونگ ، با استناد به تصویر زیر اعداد نمایان گر حقیقتی دیگر هستند.

 

پردازنده های دو گوشی شیائومی Poco X3 و سامسونگ گلکسی A71 در برابر یکدیگر

 

مقاسیه باتری ها

گوشی Poco X3، از یک باتری با ظرفیت ۵۱۶۰ میلی آمپر ساعتی بهره می برد، که تخمین زده شده است که در حالت عادی ۱۲۶(در حالت روشن بدون استفاده) ساعت طول می کشد تا این گوشی هوشمند این مقدار باتری را مصرف کند ، همچنین این گوشی از یک شارژر ۳۳ واتی بهره می برد که سرعت شارژ خوبی دارد. تقریبا این حجم از باتری را در کمتر از ۲ ساعت به شارژ کامل خواهد رساند.

در آن سوی میدان سامسونگa71، از یک باتری با ظرفیت ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی بهره می برد، که تخمین زده شده که این گوشی ۱۰۰ ساعت در حالت عادی طول می کشد تا این مقدار ظرفیت را مصرف کند. سامسونگ گلکسی A71، با بهره گیری از یک شارژر ۲۵ واتی، در کمتر از دو ساعت این مقدار ظرفیت را شارژ مجدد خواهد کرد.

با توجه به این اعداد بازهم گوشی پوکوی x3، به راحتی گوی سبقت را از رقیب خود سامسونگ گلکسی A71، می رباید و حرفی برای گفتن باقی نمی گذازد؛ چرا که در یکی از مهم ترین فاکتور های یک گوشی هوشمند به راحتی رقبا را از میدان به در می کند.

 

باتری های دو گوشی Poco X3 و سامسونگ گلکسی A71 در مقابل یکدیگر

 

 

مقایسه دوربین Poco X3 با A71

 دوربین گوشی پوکو x3 و سامسونگ A71 هر دو از دوربین های بسیار با کیفیتی بهره می برند اما بازهم باید قضاوت را به حیطه جزییات عددی بسپاریم. هر دو گوشی Poco X3 و سامسونگ گلکسی A71 از یک سنسور واید ۶۴ مگاپیکسلی بهره می برند که فاصله کانونی f/1.9 دارند و از سنسور های مختلف نیز بهره می برند. در سنسور فوق عریض نیز گوشی پوکو ایکس ۳ دست بالاتر دارد؛ چرا که این سنسور ۱۳ مگاپیکسلی است و یک مگاپیکسل از سامسونگ گلکسی A71، بیشتر است. اما در دوربین های تشخیص عمق و ماکرو گوشی Poco X3، کلاه از سر در مقابل گوشی سامسونگ گلکسی A71 بر میدارد؛ چرا که هر دو این سنسور ها در گوشی سامسونگ گلکسی A71، پنج مگاپیکسلی هستند اما در گوشی Poco X3، هر دو سنسور ۲ مگاپیکسلی هستند.

در بخش فیلم برداری اما، هر دوگوشی سامسونگ گلکسی A71 و گوشی Poco X3، در بهترین حالت با کیفیت ۴k و ۳۰ قریم در هر ثانیه قادر به فیلم برداری هستند؛ پس در این بخش نمی توان تمایزی بین این دو گوشی قائل شد.

 

دوربین های اصلی دو گوشی Poco X3 و سامسونگ گلکسی A71

دوربین سلفی

در این بخش ، سامسونگ گلکسی A71، اجازه خود نمایی به رقیب خود گوشی Poco X3، نمی دهد؛ چرا که با بهره گیری از یک سنسور ۳۲ مگاپیکسلی در مقابل یک سنسور ۲۰ مگاپیکسلی گوشی Poco X3، این گوشی تصاویر سلفی با کیفیت تری برای کاربران خود به ارمغان خواهد آورد. حتی این برتری در زمینه فیلم برداری با دوربین سلفی نیز برای سامسونگ گلکسی A71 برقرار است؛ چرا که دوربین سلفی این گوشی قادر است با کیفیت ۴K با ۳۰ فریم بر ثانیه به فیلم برداری بپردازد اما گوشی پوکو X3 در بهترین حالت با کیفیت ۱۰۸۰P و ۳۰ فریم بر ثانیه برای شما تصاویر متتحرک را به ارمغان می آورد . دیگر تکرار مکررات بس است. این قسمت به راحتی در اختیار گوشی سامسونگ A71 است.

 

دوربین های سلفی دو گوشی Poco X3 و سامسونگ گلکسی A71

 

 

 

به نظر می رسد برنده این مقایسه با کمی ارفاق ، سامسونگ گلکسی A71 باشد. چرا که تا این جا عملکرد بهتری ارائه داده است. اما صبر کنید هنوز یک رقیب دیگر باقی مانده است و آن گوشی شیائومی Redmi Note 9 pro است که بی سر و صدا در گوشه ای از میدان نشسته بود. اما حالا این حریف تازه نفس را به میدان می آوریم تا ببینیم چه در چنته خود پنهان کرده است.

 

مقایسه Poco X3 و شیائومی Note 9 pro در ظاهر

حالا به این سمت میدان می آییم، جایی که می خواهیم به مقایسه دو گوشی Poco X3 و شیائومی Note 9 pro بپردازیم؛ در ابتدا از طراحی ظاهری و بدنه و هرچیز که مربوط به این موارد می شود می پردازیم. متریال استفاده شده در گوشی شیائومی Note 9 Pro، شیشه تحت لیسانس شرکت گوریلا گلس در پنل جلویی و پنل پشتی و اما فریم دور پلاستیکی است. پس تنها تفاوت در بدنه این گوشی با گوشی Poco X3، فقط فریم دور است. که جنس پلاستیکی است اما جنس این متریال در گوشی Poco X3، آلومینیم است، همانطور که در مقایسه با گوشی سامسونگ گلکسی A71 به این موضوع اشاره کردیم.

وزن دو گوشی نیز کمی باهم تقاوت دارد و می توان با کمی ارفاق گفت که دو گوشی نوت ۹ پرو و پوکو x3 هم وزن هستند، اما اگر با دقت به جزییات بنگریم ، باید به این موضوع اشاره کنیم که وزن گوشی Note 9 Pro ، دویست و نه گرم است که حدود ۶ گرم از گوشی Poco X3 سبک تر است. اما در هنگام در دست گرفتن هر دو گوشی این تفاوت ها واقعا قابل چشم پوشی هستند.

 

صفحه نمایش

در این قسمت مقایسه دو گوشی شیائومی نوت ۹ پرو و پوکو x3، نمی توان تفاوتی قائل شد، چرا که هر دو گوشی صفحه نمایش ۶.۶۷ اینچی دارند که با نسبت صفحه نمایش به بدنه تقریبی ۸۴.۵ درصدی ، ۳۹۵ پیکسل را در خود جای داده اند اما نباید از این نکته غافل شد که صفحه نمایش گوشی Poco X3 از نزخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی بهره می برد که تصاویری بسیار زنده تر و با کیفیت تر و روان تری را برای کاربران خود هنگام بازی کردن یا تماشای فیلم ارائه می دهد. پس صد در صد برنده این بخش Poco X3 است. بدون شک.

 

صفحه نمایش های دو گوشی Poco x3 و شیائومی Note 9 pro در مقابل یکدیگر

مقایسه Poco X3 با شیائومی Note 9 Pro در سخت افزار

در همین ابتدای امر باید این نکته را در نظر داشته باشیم که هر دو گوشی در تمامی نسخه های با حافظه های داخلی متفاوت ، از ۶ گیگابایت رم بهره می برند، اما در بخش پردازنده و مغز متفکر داخلی گوشی Note 9 Pro، یک چیپ ست شرکت کوالکام مدل Snapdragon 720G استفاده می کند که هشت هسته را داخل خود جای داده است به این شکل که دو تا از این هسته ها با قدرت پردازش ۲.۳ گیگاهرتزی برای پردازش های سنگین و ۶ هسته باقی مانده با قدرت پردازش ۱.۸ گیگاهرتزی نیز برای کارهای ساده تر ، آماده به کار هستند. پس تا اینجای امر نیز از لحاظ قدرت پردازشی نیز نمی توان تفاوتی بین این گوشی و گوشی Poco X3، قائل بود. تنها می توان به مدل جدید تر پردازنده داخلی Poco X3 اشاره کرد. اما تفاوت دقیق تر در بخش را تست های مهندسی شده برای این کار بیشتر نشان می دهند. نگاهی به تصویر زیر بیندازید، در این تست ها نشان داده شده است که گوشی Poco X3 عملکرد کمی بهتری از خود نشان داده است.

مقایسه Poco X3

 

باتری

دو هم خانواده در این بخش حرف های خوبی برای گفتن دارند اما باید در این بخش به احترام گوشی Poco X3 از جای برخاست چرا که با ظرفیت تقریبا برابر دو گوشی شیائومی Note 9 Pro و گوشی Poco X3، گوشی Poco X3، عملکردی بهتری در نگه داری ظرفیت و استفاده از این ظرفیت از خود برجای می گدازد؛ اما از یاد نبریم که ظرفیت باتری گوشی شیائومی Note 9 Pro، ۵۰۲۰ میلی آمپراژی است که شارژری ۳۳ واتی دارد که به شما قول تکمیل ظرفیت خالی شده گوشی Note 9 Pro را در کمتر از ۳ ساعت می دهد. عملکرد بدی نیست اما در مقابل گوشی Poco X3، کمی نیاز به تلاش بیشتری دارد.

 

باتری های دو گوشی شیائومی Note 9 Pro و Poco X3 در مقابل یکدیگر

 

 

 

مقایسه دوربین Poco X3 با شیائومی Note 9 Pro

در دوربین اصلی، هر دو گوشی تقریبا عملکردی مشابه دارند، دوربین شیائومی Note 9 Pro و گوشی Poco X3، از دوربین های عریض ۶۴ مگاپیکسلی و سنجش عمق ۲ مگاپیکسلی بهره می برند اما در دوربین های فوق عریض و دوربین ماکرو گوشی شیائومی Note 9 Pro از هم خانواده خود Poco X3، عقب خواهد ماند ، چرا که دوربین های قوق عریض گوشی Note 9 Pro ، هشت مگاپیکسلی است و همچنین دوربین ماکرو آن نیز ۲ مگاپیکسلی است که در برابر دوربین ماکرو ۵ مگاپیکسلی Poco X3 حرفی برای گفتن ندارد. همه ما نیز می دانیم که دوربین فوق عریض گوشی Poco X3، سیزده مگاپیکسلی است. در حیطه فیلم برداری اما هر دو گوشی پا به پای یکدیگر با کیفیت ۴K و ۳۰ فریم بر ثانیه به ضبط تصویر می پردازند.

 

دوربین های اصلی دو گوشی شیائومی Note 9 pro و گوشی Poco x3

 

دوربین سلفی

خوب در اینجا اول از شباهت های دوربین سلفی دو گوشی شیائومی Note 9 Pro و گوشی Poco X3، می پردازیم. این شباهت در این بخش مربوط به فیلم برداری دوربین سلفی این دو گوشی است که هر دو با نهایت کیفیت ۱۰۸۰P و ۳۰ فریم بر ثانیه اقدام به فیلم برداری خواهند کرد.

اما حالا بپردازیم به تفاوت ها، این تفاوت ها فقط در ۴ مگاپیکسل خلاصه می شود، چرا که دوربین سلفی گوشی Poco X3 ، بیست مگاپیکسلی است و دوربین سلفی گوشی Note 9 Pro، ۱۶ مگاپیکسلی است. تفاوتی آنچنان چشم گیر نیست که بتوان برنده قطعی برای این بخش دانست. تنها با صرف تکیه بر اعداد می توان گوشی Poco X3 را برنده این بخش دانست.

 

دوربین های سلفی دو گوشی شیائومی Note 9 Pro و Poco X3

مقایسه قیمت Poco X3 با شیائومی Note 9 Pro با سامسونگ گلکسی A71

بله درست حدس زدید! آخرین فاکتور و شاید مهم ترین فاکتور برای انتخاب از میان این گوشی ها قیمت پوکو x3 و قیمت نوت ۹ پرو و قیمت a71 است، چرا که هر سه گوشی شیائومی و سامسونگ با قیمت پایین هستند. و به همین دلیل نیز میان رده به حساب می آیند، اما سوال اصلی اینجاست که کدام یک در مقابل هزینه ای که پرداخت می کنید، بهترین عملکرد را دارد، خوب با توجه به قیمت ۱۹۹ دلاری گوشی Poco X3، باید این گوشی را از میان گوشی های یاد شده بهترین گوشی با توجه به قیمت دانست، چرا که چه از لحاظ سخت افزاری و چه از لحاظ دوربین و صفحه نمایش ما عملکردی حتی به مانند گوشی های پرچم دار از این گوشی می بینیم اما قیمت آن به مانند یکی از گوشی میان رده است. اما در کل انتخاب میان این گوشی ها به سلیقه فرد بر خواهد گشت چرا که هر سه گوشی مزیت های منحصر به فرد خود را دارند اما با توجه به قیمت قطع به یقین ، گوشی Poco X3 بهترین و راضی کننده ترین عملکرد را از خود به نمایش می گذارد.

 

مقایسه Poco X3

 

از این که تا این جا حوصله کردید و با ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم؛ امیدواریم که مطلب مربوطه برای شما مفید واقع شده باشد.

 

منابع :

GsmArena.com

 

2 دیدگاه در “مقایسه Poco X3، سامسونگ گلکسی A71، شیائومی Note 9 Pro+ فیلم مقایسه

 1. کاربر گفت:

  بعضی از اطلاعت غلط هست گوشی a71 فقط یک ساعت و ۲۵ دقیقه لازم داره تا فول شارژ شه و این که بعضی از اعداد غلط می باشند مثلا دوربین سلفی سامسونگ a71 ۳۲ مگاپیکسل هست نه ۳۰

  1. رُهام تل گفت:

   سلام دوست عزیز
   مچکرم از اطلاع رسانیتون

دیدگاهتان را بنویسید