تکنولوژی

مقایسه هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت ۹ پرو؛ جنگ داخلی میان رده های چینی!

تصویر شاخص مقایسه نوا 7 آی و شیائومی نوت 9 پرو

سلام بر شما دوستان عزیز رُهام تلی، امروز می خواهیم به مقایسه هواوی نوا ۷ آی با شیائومی نوت ۹ پرو بپردازیم؛ دو میان رده چینی با قدرت اما خوش قیمت که در بازار توانسته اند جایگاه خوبی بسیار خوبی به دست آورده اند. هر دو گوشی هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت ۹ پرو ، امکاناتی بسیار عالی سخت افزاری و نرم افزاری ارائه می دهند که در مقابل قیمت ، از ارزندگی خوبی برخوردار هستند؛ اما این جا می خواهیم یکبار برای همیشه این دو میان رده های چینی بسیار خوش قیمت را در مقابل یکدیگر بگذاریم و ببینیم که کدام یک را انتخاب کنیم و در دنیا و آخرت شادمان زندگی کنیم.

 

مقایسه هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت ۹ پرو در ظاهر

طبق عادت قدیمی ، ما اینجا در رُهام تل به بررسی ظاهر دو گوشی می پردازیم، چرا که در اولین برخورد با گوشی های هوشمند همیشه ظاهر آن ها، جلوه گری خاصی می کند. پس بدون معطلی و اتلاف وقت به بررسی تک تک فاکتور های ظاهری بین گوشی های هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت ۹ پرو می پردازیم.

 نوا 7 آی و شیائومی نوت 9 پرو

 

بدنه

در بخش متریال استفاده شده در ساخت دو گوشی های هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت ۹ پرو، هر دو گوشی سعی کرده اند که از بهترین متریال های استفاده شده تا حد توان بهره ببرند.

گوشی های هواوی نوا ۷ آی در پنل جلویی از شیشه استفاده می کند و اما در همین جا استفاده از متریال خوب را به اتمام می رساند و در پنل پشتی و فریم دور از پلاستیک استفاده می کند. به هر حال سیاست شرکت هواوی به این گونه بوده است. اما رقیب دیگر چینی این گوشی ، شیائومی نوت ۹ پرو شاید در فریم دور گوشی از پلاستیک استفاده می کند، اما در پنل جلویی و پشتی دست به استفاده از آخرین نسخه متریال فوق العاده شیشه های شرکت گوزیلا گلس ( که به صورت تخصصی به تولید شیشه برای گوشی های هوشمند می پردازد) استفاده می کند. پس در این بخش برای آن کسانی که به دنبال حس خوشی از دست گرفتن گوشی خود هستند، مطمئنا شیائومی نوت ۹ پرو این حس را برای آن ها تامین خواهد کرد.

 

صفحه نمایش

در بخش صفحه نمایش هر دو گوشی هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت ۹ پرو در این بخش ، سعی تلاش خود را کرده اند که صفحه نمایش های بسیار با کیفیت با اندازه مناسب را برای کاربران به ارمغان می آورد. اما هر کدام نیز سعی دارند که گوی سبقت را از دیگری بربایند. برای همین امر ، گوشی هواوی نوا ۷ آی با یک صفحه نمایش از جتس LTPS IPS، که با ۶.۴ اینچ اندازه و نسبت صفحه نمایش به بدنه ۸۳.۵ درصدی ، رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۳۱۰ پیکسل را دارد و ۳۹۸ پیکسل را در هر اینچ خود جای داده است. اما شیائومی نوت ۹ پرو دز آن سوی میدان خیلی آرام خودنمایی می کند، چرا که با بهره گیری از یک صحفه نمایش ۶.۷ اینچی با رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل و نسبت صفحه نمایش به بدنه ۸۴.۵ درصدی ۳۹۵ پیکسل در هر اینچ را جای داده است. این هنر شیائومی نوت ۹ پرو بوده است که با ۰.۳ اینچ صفحه نمایش همان مقدار پیکسل را در هر اینچ جای داده است. پس بی چون چرا باید شیائومی نوت ۹ پرو را برنده داستان صفحه نمایش بدانیم.

 نوا 7 آی و شیائومی نوت 9 پرو

مقایسه هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت پرو در مشخصات داخلی

گوشی های هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت ۹ پرو، هر دو پردازنده های داخلی فوق العاده سریعی دارند، چنان که از پس پردازش های روزمره شما مانند گردش در شبکه های اجتماعی به راحتی بر می آیند. اما باید دید کدام یک پردازنده های قوی تری برای پردازش های سنگین ارائه می دهد. گوشی هواوی نوا ۷ آی از پردازنده ساخت خود شرکت هواوی با نام Kirin 810 بهره می برد که از هشت هسته بهره می برد که ۲ هسته ۲.۲۷ گیگاهرتزی بهره می برد که وظیفه مدیریت پردازش های سنگین مثل بازی و فیلم را بر عهده دارد اما ۶ هسته نیز با قدرت ۱.۸ گیگاهرتزی نیز بهره می برد که برای مدیریت پردازش های روزانه و سبک تر تعبیه شده است. اما در آن سوی میدان شیائومی نوت ۹ پرو ، نیز از یک پردازنده هشت هسته ای بهره می برد که ۲ هسته ۲.۳ گیگاهرتزی برای پردازش های سنگین و ۶ هسته ۱.۸ گیگاهرتزی نیز برای پردازش های سبک تر نیز تعبیه شده است. اما چیزی که هست این است که گوشی شیائومی نوت ۹ پرو از پردازنده شرکت آمریکایی کوالکام بهره می برد که در کل دنیا شناخته شده است و امتحان خود را پس داده است. اما این حرف چیزی از ارزش های پردازنده ساخت شرکت هواوی کم نمی کند . مخصوصا که گوشی هواوی نوا ۷ آی در تمامی نسخه های خود نیز از رم هشت گیگابایتی بهره میبرد که نسبت به گوشی شیائومی نوت ۹ پرو با بهره برداری از رم ۶ گیگابایتی بهره می برد ، ۲ گیگابایت بیشتر است. اما در تست های انجام شده نشان داده شده است که شیائومی نوت ۹ پرو با بهره گیری از تکنولوژی آمریکای جنایت کار(!) عملکرد بهتری از خود به نمایش می گذارد.

 نوا 7 آی و شیائومی نوت 9 پرو

باتری

بدون مقدمه، به باتری گوشی نوا ۷ آی هواوی می پرداریم ؛ این گوشی از یک ظرفیت باتری ۴۲۰۰ میلی آمپراژی نیز بهره میبرد که با بهره گیری از یک شارژر ۴۰ واتی ، به شما تحربه کاربری خوبی را ارائه می دهد که تا یک روز به خوبی جواب گو است. اما شیائومی نوت ۹ پرو ۲۵ درصد مقدار شارژ بیشتری نسبت به رقیب خود ارائه می دهد و یک باتری ۵۰۲۰ میلی آمپراژی نیز بهره می برید. گفتنی است که شارژر این گوشی نیز ۳۰ واتی است که شارژ کامل این گوشی را به طور کامل در کمتر از دو ساعت انجام می دهد. خوب به تبع، گوشی با صفحه نمایش بزرگ تر و قدرتمند و باتری بهتر، دیگر جایی برای شک کردن ندارد.

 

مقایسه هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت ۹ پرو در دوربین

حالا به بخش شیرین و جذاب دوربین های دو گوشی هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت ۹ پرو رسیدیم. دوربین گوشی امروزه یکی از مهم ترین فاکتور های انتخاب یک گوشی است. مخصوصا که برای حضور پر رنگ در شبکه های اجتماعی ، دوربین هایی که عکس های بی نظیری را ثبت کنند همیشه تقاضای بیشتری داشته اند.

 

دوربین های اصلی

اینجا بخشی است که شاید تفاوت های دو گوشی هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت ۹ پرو از یکدیگر فاصله می گیرند. چرا که گوشی هواوی نوا ۷ آی از یک ست آپ دوربین چهار دوربینه بهره می برد که دوربین اصلی یا عریض آن ۴۸ مگاپیکسلی است و سنسور های فوق عریض ، ماکرو و تشخیص عمق آن ۸ و ۲ و ۲ مگاپیکسلی است. حالا اما نوبت شیائومی نوت ۹ پرو است که خودی نشان دهد و دست بالاتر را داشته باشد. چرا که شیائومی نوت ۹ پرو از دوربین اصلی یا همان واید ۶۴ مگاپیکسلی است و دوربین های فوق عریض و سنجش عمق و ماکرو آن به ترتیب ۵ مگاپیکسلی و ۲ و ۲ مگاپیکسلی است و نشان می دهد که دست شیائومی نوت ۹ پرو به طور کامل در این بخش پر است و به راحتی رقیب خود را کنار می زند. در بخش فیلم برداری نیز همین شرایط باقی می ماند . چرا که گوشی شیائومی نوت ۹ پرو با کیفیت ۴k و با فریم ۳۰ بر ثانیه به فیلم برداری می پردازد اما نهایت توان گوشی هوا وی نوا ۷ آی ، فیلم برداری با کیفیت ۱۰۸۰P است که با ۶۰ فریم بر ثانیه به فیلم برداری بپردازد. کلاه خود را در این بخش برای گوشی شیائومی نوت ۹ پرو از سر بردارید.

 نوا 7 آی و شیائومی نوت 9 پرو

دوربین سلفی

هر دو گوشی شیائومی نوت ۹ پرو هواوی نوا ۷ آی، ازدوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی بهره می برند و تنها تفاوت عمق کانونی گوشی شیائومی نوت ۹ پرو است که عمق کانونی f/2.5 دارد و در هواوی نوا ۷ آی ، این عمق کانونی f/2.0 است . در بخش فیلم برداری با دوربین سلفی نیز این دو گوشی هر دو با کیفیت ۱۰۸۰p به فیلم برداری می پردازند اما باید این نکته را در نظر داشت که گوشی نوت ۹ پرو شیائومی ، یا ۱۲۰ فریم بر ثانیه نیز می تواند به فیلم برداری اقدام کند که برای ثبت تصاویر آهسته ایده آل است. اما باید این نکته را در نظر داشته که همچین قابلیتی در گوشی هواوی نوا ۷ آی نیست و این گوشی با ۳۰ فریم در ثانیه در نهایت ، فیلم برداری لازم را برای شما انجام می دهد.

 

مقایسه هواوی نوا ۷ آی و شیائومی نوت ۹ پرو در قیمت

به بحث شیرین هزینه می رسیم . درست است که تا اینجای مقایسه شیائومی نوت ۹ پرو بهترین عملکرد را از خود نشان داده است اما باید این نکته را در نظر داشت که هواوی نوا ۷ آی ، این عملکرد را با قیمتی بسیار پایین تر نمایش می دهد.(حداقل در ایران). این تفاوت برای افراد واقعا تایین کننده است و به همین دلیل است که گوشی هواوی نوا ۷ آی ، در این مقایسه با گوشی شیائومی نوت ۹ پرو آورده شده است. اینجا در رُهام تل ، برای هر دو گوشی شیائومی نوت ۹ پرو و هواوی نوا ۷ آی احترام ویژه ای قائل هستیم. در این مقایسه اما باید بگوییم که پس از تمامی این نکات خود سلیقه کاربر نیز دخیل است؛ چرا که این دو گوشی بسیار نزدیک به یکدیگر عملکرد دارند(البته به غیر از تفاوت های فاحش که آن هارا بررسی کرده ایم).

 

از این که تا اینجای متن مارا همراهی کردید از شما تشکر می کنیم؛ تیم تولید محتوای رُهام تل.

منابع :

GsmArena.Com

دیدگاهتان را بنویسید