تکنولوژی

رندر لو رفته از آیفون ۱۳ و طراحی جدید دوربین‌ها

آیفون 13

سایت my smartprice افشا کننده معروف

وب‌سایت خبری هندی MySmartPrice امروز به تصاویر رندر ۳ بعدی دست پیدا کرده که رهام تل-rohamtel.com سعی دارد کاربران خود را در رابطه با این خبر اگاه سازد. که ادعا می‌کند مربوط به نسخه معمولی نسل جدید آیفون است. طبق این تصاویر، طراحی آیفون ۱۳ با آیفون ۱۲ در دو بخش ماژول دوربین و همچنین ناچ یا بریدگی بالای نمایشگر قابل مشاهده است. در مورد کوچک شدن بریدگی که زیاد شنیده بودیم اما چینش جدید دوربین‌ها، حس تازه‌ای دارد.

طراحی آیفون ۱۳-iPhone13

با این چینش جدید دوربین‌ها،کمی متفاوت تر از ایفون ۱۲ خواهد بود. اپل احتمالا یک هدف را دنبال می‌کند و آن این است که iPhone13 از فاصله چند متری هم قابل تشخیص باشد و با نسل‌های قبلی اشتباه گرفته نشود. این اولین باری نیست که اپل از طرحی یکسان استفاده می‌کند اما با تغییرات جزئی مثل همین تغییر چیدمان دوربین، سعی دارد آیفون جدیدش را بین اذهان عمومی جا بیاندازد. 

آیفون 13

چیدمان دوریبن های آیفون ۱۳ 

البته هنوز هم نمی‌دانیم که چرا واقعا اپل می‌خواهد دوربین‌های iphone 13 را به این شکل جای‌گذاری کند. پیش‌تر در شایعات داشتیم که قرار است تکنولوژی سنسور شیفت به همه مدل‌های آیفون ۱۳ بیاید و دوربین الترا واید نیز احتمالا سنسور و لنز بزرگ‌تری خواهد داشت. شاید اپل برای اینکه نخواهد اندازه مربع ماژول حاوی دو دوربین را بزرگ‌تر کند، دست به چنین کاری زده باشد. همچنین چیز دیگری که مشخص نیست این است که حالا تکلیف سه دوربین آیفون ۱۳ پرو چه می‌شود و آن‌ها چه ظاهری به خود خواهند گرفت؟ 

ناچ آیفون ۱۳

در مورد بریدگی نمایشگر هم باید بگوییم چیزی که در این رندرها قابل مشاهده است، با چیزهایی که از ناچ این گوشی شنیده بودیم تفاوتی ندارد. اندازه این بریدگی کوچک‌تر شده، دوربین سلفی به سمت چپ آن نقل مکان کرده و بلندگوی تماس هم در بالای آن و در حاشیه گوشی قرار گرفته است. 

در نهایت باید بگوییم وب‌سایت MySmartPrice هیچ سابقه‌ای در لو دادن اطلاعات اپلی ندارد و نمی‌توانیم با قطعیت بگوییم آیفون بعدی چنین طراحی خواهد داشت. اما خب در نهایت بعید هم نیست که واقعا این رندرها، طراحی آیفون ۱۳ را نشان دهند.

 

منبع: MySmartPrice

دیدگاهتان را بنویسید